GRUPET VURNERABLE

Në sajë të veprimtarive me natyrë ndërgjegjësuese, reaguese, monitoruese, ndërhyrjeve në rrugë institucionale, etj, KShH synon t’u vijë në ndihmë grupeve në nevojë që janë ose mund të jenë viktimë e shkeljeve të të drejtave dhe lirive të njeriut.

KShH  ka një përvojë të gjatë në realizimin e një sërë veprimtarish për mbrojtjen dhe respektimin e të drejtave dhe lirive të grupeve në nevojë, veçanërisht atyre të diskriminuara, si, personat e privuar nga liria në ambientet e policisë dhe në sistemin e burgjeve, Minoritetet, personat me orientim të ndryshëm seksual (LGBTI), gratë, fëmijët, personat me aftësi të kufizuara, azilkërkuesit dhe emigrantët e parregullt, etj.

NAVIGO

eventet

< 2016 >
December
MoTuWeThFrSaSu
   1234
56
 • EVENT 1

  All day
  06.12.2016-15.12.2016

  Rruga Brigada VIII, Tiranë, Albania

  Rruga Brigada VIII, Tiranë, Albania

  Prezantimi I gjetjeve dhe problematikave kryesore lidhur me gjendjen e te drejtave te njeriut ne vend per vitin 2016

7891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
TOP