Njoftim për shtyp: 18.12.2015


Komiteti Shqiptar i Helsinkit përshëndet miratimin nga Kuvendi, me konsensus të gjerë, të Ligjeve që do të shërbejnë për dekriminializimin e pushteteve dhe administratës publike.
Publiku i gjerë tani pret të shohë, sa më parë, zbatimin e këtyre Ligjeve, si dhe rritjen e përgjegjshmërisë nga ana e strukturave të shtetit.

Shpresojmë që konsensusi politik do të jetë në këtë nivel edhe për kryerjen e reformës në drejtësi dhe plotësimin e detyrave të tjera, që vendi ynë duhet të përmbushë, në kuadër të integrimit europian.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Postime

  • RI-THIRRJE

    Për angazhimin e një Ekspert për Median në nënp...
  • THIRRJE

    Për angazhimin e një Përkthyesi të gjuhës Serbe...
  • THIRRJE

    Për angazhimin e një Ekspert për Median në nënp...

eventet

< 2019 >
December
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
TOP